Credo in unum sanctam catholicam et apostolicam ecclesiam
Wierzę w jeden świety,powszechny i apostolski Kościół.

wyznanie wiary

Niedziela, 22 lipca 2018 r.

Albina, Benona, Bolesławy, Cyryla, Józefa, Leny, Letycji, Magdy, Magdaleny, Marii, Mileny, Nicefora, Platona, Teofila Czytania z Pisma Świętego: Jr 23, 1-6; Ps 23 (22), 1b-3a. 3b-4. 5. 6; Ef 2, 13-18; Mk 6, 30-34 Apostołowie zaś znów zebrali się u Jezusa i opowiedzieli Mu o wszystkim, czego dokonali i czego nauczali. A On rzekł do nich: Odejdźcie sami na osobność i odpocznijcie trochę. Było tam bowiem wielu przychodzących i odchodzących, tak że nie mieli nawet czasu, by się posilić. Wstąpiwszy tedy do łodzi udali się sami na osobność. Lecz zauważono ich, gdy odpływali. I rozpoznało [ich] wielu. Ściągnęli tedy pieszo ze wszystkich miast, a niektórzy nawet ich uprzedzili. A Jezus, wysiadłszy, ujrzał tłum wielki. I ulitował się nad nimi, bo byli jakby owce nie mające pasterza. I począł im głosić liczne nauki.

Biblia Warszawsko-Praska, Mk 6,30-34

Świadectwo Brata Zakonnego ze Zgromadzenia Braci Serca Jezusowego

Miesiąc czerwiec, a szczególnie Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego jest szczególnym czasem czci Bożego Serca. Dla Zgromadzenia Braci Serca Jezusowego i każdego brata tej Wspólnoty Zakonnej jest to czas szczególnego uwielbienia Serca Jezusa.

To Najświętsze Serce Jezusowe, które 20 lat temu powołało mnie do Zakonu, człowieka wówczas młodego, słabego, niejednokrotnie pozwala mi zaczerpnąć siły i przy Nim po prostu odpocząć, trwać jak z Przyjacielem, Bratem, ale jednocześnie i Panem, na którego zawsze mogę liczyć, któremu mogę powierzyć swoje sprawy i który zawsze wesprze i naprowadzi na właściwą drogę...

Ponieważ nic się nie dzieje bez woli Bożej, więc czego mam się w tym życiu obawiać? "Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" - powiedział błogosławiony Ks. Jerzy Popiełuszko, którego 3 rocznicę beatyfikacji obchodziliśmy. Mając na uwadze te słowa z Pisma świętego, nie obawiam się ludzi, nie boję się oszczerczych i nienawistnych obmów, bo wiem, że one mi nie mogą zaszkodzić, ale w życiu obawiam się jednego: by nie obrazić Boga, by to Boże Serce, które mnie ukochało ponad wszystko nie zawiodło się na mnie.

Mając na uwadze motto z mojego obrazka ze ślubów wieczystych: "Świętymi bądźcie, bo ja jestem święty" /1 P 1, 16/, staram się każdego dnia na nowo wraz z Jezusem Chrystusem do tej świętości dążyć i dojrzewać, a On mi w tym dopomaga, czego niejednokrotnie w życiu mogłem doświadczyć.

Świadectwo Brata Zakonnego ze Zgromadzenia Braci Serca Jezusowego

Zgromadzenie Braci Serca Jezusowego

KONTAKT

Wyślij wiadomość, jeśli masz ciekawą informację i chcesz się nią z nami podzielić...

Dalej »