Credo in unum sanctam catholicam et apostolicam ecclesiam
Wierzę w jeden świety,powszechny i apostolski Kościół.

wyznanie wiary

Niedziela, 22 lipca 2018 r.

Albina, Benona, Bolesławy, Cyryla, Józefa, Leny, Letycji, Magdy, Magdaleny, Marii, Mileny, Nicefora, Platona, Teofila Czytania z Pisma Świętego: Jr 23, 1-6; Ps 23 (22), 1b-3a. 3b-4. 5. 6; Ef 2, 13-18; Mk 6, 30-34 Apostołowie zaś znów zebrali się u Jezusa i opowiedzieli Mu o wszystkim, czego dokonali i czego nauczali. A On rzekł do nich: Odejdźcie sami na osobność i odpocznijcie trochę. Było tam bowiem wielu przychodzących i odchodzących, tak że nie mieli nawet czasu, by się posilić. Wstąpiwszy tedy do łodzi udali się sami na osobność. Lecz zauważono ich, gdy odpływali. I rozpoznało [ich] wielu. Ściągnęli tedy pieszo ze wszystkich miast, a niektórzy nawet ich uprzedzili. A Jezus, wysiadłszy, ujrzał tłum wielki. I ulitował się nad nimi, bo byli jakby owce nie mające pasterza. I począł im głosić liczne nauki.

Biblia Warszawsko-Praska, Mk 6,30-34

Nienawiść do chrześcijan. W Kolumbii zamordowano dwóch kapłanów katolickich.

Radio Watykańskie podało nazwiska zamordowanych księży. Są to ks. Héctor Fabio Cabrery i ks. Bernardo Echeverri. Ich poranione ciała zostały odnalezione w ich pokojach. W sprawie zabójstwa obu duchownych policja prowadzi dochodzenie. Kolumbia znajduje się w niechlubnej czołówce krajów, w których dochodzi do największej liczby zabójstw kapłanów.

W tym roku zamordowano księży w Kolumbii, Meksyku, Wenezueli, Kanadzie, Brazylii i na Haiti, w Indiach i Syrii, w Tanzanii, we Włoszech i w Rosji.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci

KONTAKT

Wyślij wiadomość, jeśli masz ciekawą informację i chcesz się nią z nami podzielić...

Dalej »