Credo in unum sanctam catholicam et apostolicam ecclesiam
Wierzę w jeden świety,powszechny i apostolski Kościół.

wyznanie wiary

Poniedziałek, 10 grudnia 2018 r.

Andrzeja, Bogdana, Bohdana, Brajana, Daniela, Donata, Eulalii, Eustachego, Grzegorza, Judyty, Julii, Lorety, Marii, Maura, Nikolety, Radzisława, Zbigniewa Czytania z Pisma Świętego: Iz 35,1-10; Ps 85,9ab-10,11-12,13-14; Łk 5,17-26 Pewnego dnia, gdy On nauczał, siedzieli również faryzeusze i uczeni w Prawie, którzy przybyli z wszystkich osad Galilei, Judei i Jerozolimy. A w Niego wstąpiła moc Pańska, tak że mógł uzdrawiać. A oto jacyś ludzie przynieśli na łóżku paralityka i zastanawiali się, jak by go wnieść i położyć przed Nim. Nie wiedząc jednak, w jaki sposób mogliby przecisnąć się przez tłum, weszli na dach i poprzez otwór w suficie spuścili go na noszach w sam środek, tuż przed Jezusa. A On, gdy zobaczył ich wiarę, powiedział: Człowieku, odpuszczają ci się twoje grzechy. Wtedy uczeni i faryzeusze zaczęli szemrać między sobą mówiąc: Kimże On jest, że pozwala sobie na takie bluźnierstwa? Kto może odpuszczać grzechy, jeśli nie sam Bóg tylko? A Jezus, rozpoznawszy ich myśli, rzekł do nich: A cóż to za myśli wypełniają wasze serca? Co jest łatwiej powiedzieć: Odpuszczają ci się grzechy twoje czy: Wstań i chodź? Nie zapominajcie jednak, że Syn Człowieczy ma na ziemi władzę odpuszczania grzechów; Do paralityka zaś powiedział: Rozkazuję ci: wstań, weź twe nosze i idź do domu. I natychmiast zerwał się na oczach ich, wziął nosze, na których leżał, i poszedł do domu wielbiąc Boga. A wszystkich ogarnęło zdumienie i wysławiali Boga, i mówili przerażeni: Widzieliśmy dziś rzeczy niezwykłe.

Biblia Warszawsko-Praska, Łk 5,17-26

"czas to miłość" | "time is love"
kard. Stefan Wyszyński

  • Papież Fraciszek: być czujnymi i modlić się: tak właśnie należy przeżywać czas do Świąt Bożego Narodzenia.
    więcej »
  • Arcybiskup John Barwa ordynariusz diecezji Cuttack-Bhubaneswar w Indiach prosi chrześcijan w Polsce o codzienną modlitwę za wyznawców Chrystusa w Kandhamal.
    więcej »
  • 5 lat strony www Fundacji Christiani
    W uroczystość Bożego Ciała w 2013 roku rozpoczęliśmy publikowanie strony www Fundacji Christiani. Dziękuję kolegom którzy poświęcają codziennie uwagę i czas aby ta strona była żywym świadectwem naszej wiary w Chrystusa. więcej »
Christiani
Papież Fraciszek: być czujnymi i modlić się: tak właśnie należy przeżywać czas do Świąt Bożego Narodzenia.

2018-12-03, KL

Adwent, okres liturgiczny przygotowujący na Boże Narodzenie, zachęca nas do wzniesienia wzroku i otwarcia naszych serc na przyjęcie Jezusa mówi papież Franciszek. W Adwencie żyjemy nie tylko oczekiwaniem na Boże Narodzenie. W ciągu tych czterech tygodni jesteśmy wezwani do porzucenia zrezygnowanego i schematycznego stylu życia, ożywiając nadzieje i marzenia na nową przyszłość.Szczególnie wyraziście brzmią słowa Jezusa: „Uważajcie na siebie, aby wasze serca nie były ociężałe wskutek obżarstwa, pijaństwa i trosk doczesnych, żeby ten dzień nie przypadł na was znienacka […] Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie” (ww. 34.36). więcej »

Polska
Zdrowaś bądź Maryja, Niebieska lilija, Panu Bogu miła, Matko litościwa
Adwent 2018

2018-12-03, KL

Zdrowaś bądź Maryja, Niebieska lilija, Panu Bogu miła, Matko litościwa: Tyś jest nasza ucieczka, Najświętsza Maryja. Maryja wielebna, Ukaż drogę pewną, Przykazania Twego, Boga wszechmocnego, On ci wszystka nadzieja, Zbawienia naszego. Łaskiś pełna Pańskiej, Czystości anielskiej, Pannaś nad pannami, świętaś nad świętymi O najświętsza Maryja, Módl się dziś za nami. Pełna wszech światłości, Wielkiej pokorności, Bez grzechu poczęta, Wielką sławę wzięła, Przez Twoje narodzenie, Wziął świat pocieszenie. więcej »

Orisa (Odisha) Indie

PL

Nasi bracia w Kandhamal bradzo ucierpieli z powodu cyklonu Titli. Okażmy im wsparcie.

2018-11-10, KL

Nasi bracia w Kandhamal bardzo ucierpieli z powodu cyklonu Titli. Okażmy im wsparcie. Cklon Titli, wyrządził duże szkody w parafii w św. Pawła w Baliguda, którą się opiekujemy, zniszczył wiele domów. Okażmy im nasze wsparcie i podzielmy się tym co mamy. Numer konta Fundacji Christiani: 21 1140 1010 0000 5432 3600 1001 więcej »

Pamiętamy o naszych braciach żyjących w Kandhamal.

2018-10-10, KL

Arcybiskup John Barwa ordynariusz diecezji Cuttack-Bhubaneswar w Indiach prosi chrześcijan w Polsce o codzienną modlitwę za wyznawców Chrystusa w Kandhamal. więcej »

EN

Credo in unum sanctam catholicam et apostolicam ecclesiam
Message and appeal on the Odisha Martyrs’ Day

2016-08-30, JW

A sign of brotherly love of the universal church – that is why Christians in Poland want to join the celebrations of the Odisha Martyrs’ Day observed on August 30 in India. więcej »

BHASHA SINGH Excluded From The Excluded Why can’t we accept that being Dalit is just as difficult when one is not a Hindu?

2016-04-21, KL

Former Chief Justice of India V.N. Khare says, “As the matter is still in court, we have to wait for the final order, but the PIL has certainly raised strong legal points. The apex court would certainly be looking at the issue from the perspective of equality and justice.” But the case has been pending since the turn of the century and there’s nothing to suggest that the court will conclude the hearing in a hurry. A despondent advocate, Mustaque Ahmed, feels this is an open-and-shut case of injustice and wishes the Supreme Court had not been so slow. “Caste discrimination is everywhere; it is in the genes of our Indian society. Whichever religion we go to, we are deemed to be Dalits.”Franklin Caesar Thomas, Convenor of the National Council of Dalit Christians więcej »

SYLWY

Niepodległa Polska to mój dom rodzinny, to moi Rodzice Tadeusz i Krystyna, siostry i bracia.

2018-11-10, KL

Niepodległa Polska to mój dom rodzinny, to moi Rodzice Tadeusz i Krystyna. Tata Tadeusz rocznik 1921 z Powiśla, Mama Krystyna rocznik 1922 z Ochoty. To rozmowy przy rodzinnym stole, wspólna modlitwa i praca w miłości. więcej »

SZTUKA

Wystawa "Awangarda i państwo" w Muzeum Sztuki w Łodzi

2018-11-03, KL

Ponad 600 prac artystów, prezentujących związki ruchów awangardowych z przemianami politycznymi w XX w., na ekspozycji w historii Muzeum Sztuki w Łodzi pt. "Awangarda i państwo". Dostępna do 17.01.2019 więcej »

KONTAKT

Wyślij wiadomość, jeśli masz ciekawą informację i chcesz się nią z nami podzielić...

Dalej »