Credo in unum sanctam catholicam et apostolicam ecclesiam
Wierzę w jeden świety,powszechny i apostolski Kościół.

wyznanie wiary

Poniedziałek, 12 listopada 208 r.

wspomnienie obowiązkowe świętego Jozafata, biskupa i męczennika Aureliusza, Emiliana, Jana, Jonasza, Jozafata, Marcina, Renaty, Witolda Czytania z Pisma Świętego: Tt 1,1-9; Ps 24,1-2.3-4ab.5-6; Flp 2,15-16; Łk 17,1-6 I powiedział do swoich uczniów: Nie jest możliwe, żeby nie przyszły zgorszenia, lecz biada temu, przez którego przychodzą. Lepiej by mu było, gdyby mu uwiązano kamień młyński u szyi i rzucono go do morza, niż żeby miał zgorszyć jednego z tych maluczkich. Miejcie się na baczności. Jeżeli twój brat dopuści się czegoś przeciw tobie, upomnij go: jeśli będzie żałował swego czynu, przebacz mu. I jeśli nawet siedem razy w ciągu dnia zawini przeciwko tobie, lecz potem siedem razy zwróci się do ciebie i powie: żałuję – to też mu przebacz. Powiedzieli apostołowie do Pana: Spraw, żeby nasza wiara była większa. A Pan odpowiedział: Jeżeli będziecie mieli wiarę nawet taką tylko, jak ziarnko gorczycy, to gdy powiecie temu oto drzewu sykomory, żeby wyszło stąd z korzeniami i przeniosło się do morza, to was usłucha.

Biblia Warszawsko-Praska, Łk 17,1-6

"czas to miłość" | "time is love"
kard. Stefan Wyszyński

  • Niepodległa Polska to mój dom rodzinny, to moi Rodzice Tadeusz i Krystyna, siostry i bracia. To rozmowy przy rodzinnym stole, wspólna modlitwa i praca w miłości.
    Tadeusz i Krystyna w dniu ślubu 31.10.1942 r. w Warszawskiej Katedrze. więcej »
  • Arcybiskup John Barwa ordynariusz diecezji Cuttack-Bhubaneswar w Indiach prosi chrześcijan w Polsce o codzienną modlitwę za wyznawców Chrystusa w Kandhamal.
    więcej »
  • 5 lat strony www Fundacji Christiani
    W uroczystość Bożego Ciała w 2013 roku rozpoczęliśmy publikowanie strony www Fundacji Christiani. Dziękuję kolegom którzy poświęcają codziennie uwagę i czas aby ta strona była żywym świadectwem naszej wiary w Chrystusa. więcej »
Christiani
W listopadzie modlimy się za naszych zmarłych a szczególnie za dusze w czyścu czekąjące.

2018-11-04, KL

Nasza modlitwa jest dla naszych drogich zmarłych ratunkiem i pomocą. Tradycyjnie w listopadzie pamiętajmy o nich. A dusze wiernych zmarłych przez miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju. Amen więcej »

Polska
14.11.2018 godz. 12.00 w kościele OO.Jezuitów w Piotrkowie Trybunalskim FINAŁ 20. jubileuszowego konkursu recytarorskiego "Rzeczpospolita Niepodległa". Zapraszamy..

2018-11-04, KL

Konkurs realizowany przez społeczników. Dedykowany jest młodzieży szkół ponadgimnazjalnych Piotrkowa Trybunalskiego. Ideą konkursu jest krzewienie tradycji poezji polskiej, uświadomienie narodowego dziedzictwa i kształtowanie postaw patriotycznych. Miłość ojczyzny należy do cnót i powinności obywatelskich. Ideały poświęcenia oraz służby dla dobra wspólnego leżą u podstaw europejskiej koncepcji państwa, wywodzącej się z tradycji greckiej i rzymskiej a także chrześcijańskiej. Wielokrotnie na przestrzeni dziejów pokolenia Polaków podejmowały walkę o niepodległość w imię hasła: BÓG-HONOR-OJCZYZNA. więcej »

Orisa (Odisha) Indie

PL

Nasi bracia w Kandhamal bradzo ucierpieli z powodu cyklonu Titli. Okażmy im wsparcie.

2018-11-10, KL

Nasi bracia w Kandhamal bardzo ucierpieli z powodu cyklonu Titli. Okażmy im wsparcie. Cklon Titli, wyrządził duże szkody w parafii w św. Pawła w Baliguda, którą się opiekujemy, zniszczył wiele domów. Okażmy im nasze wsparcie i podzielmy się tym co mamy. Numer konta Fundacji Christiani: 21 1140 1010 0000 5432 3600 1001 więcej »

Pamiętamy o naszych braciach żyjących w Kandhamal.

2018-10-10, KL

Arcybiskup John Barwa ordynariusz diecezji Cuttack-Bhubaneswar w Indiach prosi chrześcijan w Polsce o codzienną modlitwę za wyznawców Chrystusa w Kandhamal. więcej »

EN

Credo in unum sanctam catholicam et apostolicam ecclesiam
Message and appeal on the Odisha Martyrs’ Day

2016-08-30, JW

A sign of brotherly love of the universal church – that is why Christians in Poland want to join the celebrations of the Odisha Martyrs’ Day observed on August 30 in India. więcej »

BHASHA SINGH Excluded From The Excluded Why can’t we accept that being Dalit is just as difficult when one is not a Hindu?

2016-04-21, KL

Former Chief Justice of India V.N. Khare says, “As the matter is still in court, we have to wait for the final order, but the PIL has certainly raised strong legal points. The apex court would certainly be looking at the issue from the perspective of equality and justice.” But the case has been pending since the turn of the century and there’s nothing to suggest that the court will conclude the hearing in a hurry. A despondent advocate, Mustaque Ahmed, feels this is an open-and-shut case of injustice and wishes the Supreme Court had not been so slow. “Caste discrimination is everywhere; it is in the genes of our Indian society. Whichever religion we go to, we are deemed to be Dalits.”Franklin Caesar Thomas, Convenor of the National Council of Dalit Christians więcej »

SYLWY

Niepodległa Polska to mój dom rodzinny, to moi Rodzice Tadeusz i Krystyna, siostry i bracia.

2018-11-10, KL

Niepodległa Polska to mój dom rodzinny, to moi Rodzice Tadeusz i Krystyna. Tata Tadeusz rocznik 1921 z Powiśla, Mama Krystyna rocznik 1922 z Ochoty. To rozmowy przy rodzinnym stole, wspólna modlitwa i praca w miłości. więcej »

SZTUKA

Wystawa "Awangarda i państwo" w Muzeum Sztuki w Łodzi

2018-11-03, KL

Ponad 600 prac artystów, prezentujących związki ruchów awangardowych z przemianami politycznymi w XX w., na ekspozycji w historii Muzeum Sztuki w Łodzi pt. "Awangarda i państwo". Dostępna do 17.01.2019 więcej »

KONTAKT

Wyślij wiadomość, jeśli masz ciekawą informację i chcesz się nią z nami podzielić...

Dalej »