Credo in unum sanctam catholicam et apostolicam ecclesiam
Wierzę w jeden świety,powszechny i apostolski Kościół.

wyznanie wiary

"czas to miłość" | "time is love"
kard. Stefan Wyszyński

  • Zawsze pamiętamy o chrześcijanach w Indiach i modlimy się za nich każdego dnia.
    więcej »
Christiani
Papież Franciszek mówi,że jesteśmy błgosławieni stając po stronie Boga

2019-02-22, KL

rzeczach materialnych i przelotnych, nie szukali szczęścia idąc za specjalistami od wizerunku. Pomagają otworzyć oczy, aby bardziej przenikliwie zobaczyć rzeczywistość – to słowa, które Franciszek wygłosił w rozważaniu przed modlitwą „Anioł Pański”. Poświęcił je tematowi błogosławieństw i przestróg z Ewangelii św. Łukasza. Papież przypomniał, że Jezus błogosławionymi, a więc szczęśliwymi nazywa tych, którzy są ubodzy, głodni, uciskani, prześladowani. Przyczyną tego paradoksalnego szczęścia jest to, że Bóg jest blisko nich i podejmuje działania, aby ich wyrwać ze zniewolenia. Natomiast „biada”, skierowane do bogatych, sytych, tych, którzy się śmieją i są uwielbiani przez ludzi, ma na celu przebudzenia ich z iluzji egoizmu i otwarcia na logikę miłości. więcej »

Indie Odisha Kandhamal

PL

W stanie Orisa znów zamordowno chrześcijanina z powodu wyznawanej wiary

2019-02-22, KL

W stanie Orisa, we wschodnich Indiach, z powodu wyznawanej wiary zamordowano chrześcijanina. Miał 40 lat, był ojcem 5 dzieci. Anant Ram Gand na chrześcijaństwo nawrócił się rok temu. Przed dwoma miesiącami przyjął sakrament chrztu. Jego nawrócenie wzbudziło w wiosce, zamieszkałej w większości przez radykalnych hinduistów, wielkie wzburzenie. Zarówno on, jak i jego rodzina była dyskryminowana, nie pozwalano im brać wody ze wspólnej studni, wyrzucono ich poza teren wioski. W dniu morderstwa Anant przebywał w domu sam z 6-letnim synem, skąd porwali go oprawcy. Jego ciało, z uciętą głową, znaleziono na drodze poza wioską. Zdaniem Thomasa Shibu założyciela organizacji zajmującej się obroną dyskryminowanych chrześcijan w Indiach Persecution Relief bycie uczniem Chrystusa w tym kraju oznacza codzienne prześladowania zarówno w domu, jak i na ulicy, czy w miejscu pracy. 25 artykuł Konstytucji mówi o wolności w wyznawaniu wiary, w praktyce jest on jednak nieprzestrzegany. więcej »

Pamiętamy o naszych braciach żyjących w Kandhamal.

2018-10-10, KL

Arcybiskup John Barwa ordynariusz diecezji Cuttack-Bhubaneswar w Indiach prosi chrześcijan w Polsce o codzienną modlitwę za wyznawców Chrystusa w Kandhamal. więcej »

EN

Credo in unum sanctam catholicam et apostolicam ecclesiam
Message and appeal on the Odisha Martyrs’ Day

2016-08-30, JW

A sign of brotherly love of the universal church – that is why Christians in Poland want to join the celebrations of the Odisha Martyrs’ Day observed on August 30 in India. więcej »

BHASHA SINGH Excluded From The Excluded Why can’t we accept that being Dalit is just as difficult when one is not a Hindu?

2016-04-21, KL

Former Chief Justice of India V.N. Khare says, “As the matter is still in court, we have to wait for the final order, but the PIL has certainly raised strong legal points. The apex court would certainly be looking at the issue from the perspective of equality and justice.” But the case has been pending since the turn of the century and there’s nothing to suggest that the court will conclude the hearing in a hurry. A despondent advocate, Mustaque Ahmed, feels this is an open-and-shut case of injustice and wishes the Supreme Court had not been so slow. “Caste discrimination is everywhere; it is in the genes of our Indian society. Whichever religion we go to, we are deemed to be Dalits.”Franklin Caesar Thomas, Convenor of the National Council of Dalit Christians więcej »

SYLWY

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego przypomina, że język polski jest naszym skarbem.

2019-02-22, KL

Zaśmiecony, zwulgaryzowany, zminimalizowany język polski, nasz język ojczysty. Za mało się staramy aby przekazać nowym pokoleniom jego piękno. Coś z tym trzeba zrobić...i to szybko. więcej »

SZTUKA

Pierwsza w języku litewskim książka o Witkacym

2019-01-21, KL

Na Litwie ukazała się książka „Witkacy. Umysł drapieżny”, poświęcona Stanisławowi Ignacemu Witkiewiczowi – Witkacemu. Jest to pierwsza publikacja w języku litewskim poświęcona temu twórcy, mającemu korzenie rodzinne na Żmudzi. więcej »

KONTAKT

Wyślij wiadomość, jeśli masz ciekawą informację i chcesz się nią z nami podzielić...

Dalej »