Niech Maryja pomaga nam odkrywać oblicze Jezusa, Księcia Pokoju. Niech nas wspiera i niech nam towarzyszy w tym nowym roku, niech wyjedna dla nas i dla całego świata upragniony dar pokoju.

święty Jan Paweł II papież

"czas to miłość" | "time is love"
kard. Stefan Wyszyński

  • Radosnego świętowania przy żłóbku z Jezusem, Maryją i Józefem życzy fundacja Christiani
    Kolędujmy i adorujmy Dzieciątko Jezus. więcej »
  • Chrześcijanie z Indii życzą wszystkim braciom w Polsce i Europie Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia i dobrego Nowego Roku 2019
    więcej »
Christiani
Orędzie Papieża Franciszka na 52. Światowy Dzień Pokoju, obchodzony 1 stycznia 2019 roku.

2019-01-01, KL

Sto lat po zakończeniu pierwszej wojny światowej, wspominając ludzi młodych, którzy zginęli w czasie bitew i udręczoną ludność cywilną, znamy dziś bardziej niż kiedykolwiek straszliwą naukę wojen bratobójczych, a mianowicie, że pokój nigdy nie może sprowadzać się jedynie do równowagi sił i strachu. Utrzymywanie drugiego w zagrożeniu oznacza sprowadzanie go do stanu przedmiotu i zanegowanie jego godności. Z tego powodu stwierdzamy, że eskalacja zastraszenia, jak również niekontrolowane rozprzestrzenianie broni są sprzeczne z moralnością i poszukiwaniem prawdziwej zgody. Terror wobec osób najbardziej podatnych na zagrożenia przyczynia się do wygnania całych grup ludności w poszukiwaniu ziemi pokoju. Bezzasadne są wypowiedzi polityczne, które próbują oskarżać migrantów o wszelkie zło i pozbawiać ubogich nadziei. Należy natomiast podkreślić, że pokój opiera się na szacunku dla każdej osoby, niezależnie od tego, jakie byłyby jej dzieje, na poszanowaniu prawa i dobra wspólnego, świata stworzonego, który został nam powierzony i bogactwa moralnego, przekazanego nam przez minione pokolenia. więcej »

Indie Odisha Kandhamal

PL

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia

2018-12-24, KL

Nasi przyjaciele z Indii biskup Niranjan, ks. Manan i ks. Ayaja przekazują życzenia na Boże Narodzenie. Pamiętajmy o nich w czasie Świąt Bożego Narodzenia więcej »

Pamiętamy o naszych braciach żyjących w Kandhamal.

2018-10-10, KL

Arcybiskup John Barwa ordynariusz diecezji Cuttack-Bhubaneswar w Indiach prosi chrześcijan w Polsce o codzienną modlitwę za wyznawców Chrystusa w Kandhamal. więcej »

EN