Credo in unum sanctam catholicam et apostolicam ecclesiam
Wierzę w jeden świety,powszechny i apostolski Kościół.

wyznanie wiary

Czwartek, 20 września 2018 r.

wspomnienie obowiązkowe świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy Agnieszki, Andrzeja, Barbary, Dionizego, Eustachego, Fausty, Franciszka, Helmuta, Ireny, Jana, Klemensa, Pawła, Protazego, Sokratesa, Teodora Czytania z Pisma Świętego: 1 Kor 15, 1-11; Ps 118 (117), 1b-2. 16-17. 28-29; Łk 7, 36-50 Pewien faryzeusz prosił Go kiedyś, by zasiadł wspólnie z nim do stołu. Wszedłszy tedy do domu faryzeusza, zasiadł do stołu. I oto pewna kobieta, znana w tej miejscowości ze swych grzechów, skoro się dowiedziała, że [Jezus] gości w domu faryzeusza, przyniosła w naczyniu alabastrowym wonny olejek, a potem, stanąwszy za Nim płacząc przy Jego stopach, zaczęła je obmywać łzami; potem wycierała je własnymi włosami, całowała i namaszczała olejkiem. A faryzeusz, który zaprosił Go, widząc to mówił sam do siebie: Gdyby On był prorokiem, to wiedziałby zapewne, kim i jaka jest ta kobieta, która Go dotyka; [wiedziałby] że jest grzesznicą. Jezus zaś rzekł do niego: Szymonie, mam ci coś do powiedzenia. A on na to: Mów, Nauczycielu! – pewien wierzyciel miał dwu dłużników: jeden był mu winien pięćset denarów, a drugi pięćdziesiąt. Ponieważ nie mieli z czego oddać, darował obydwom. Który kochał go za to więcej? Szymon odpowiadając rzekł: Sądzę, że ten, któremu darował więcej. I odrzekł Jezus: Słusznie osądziłeś. A zwróciwszy się w stronę kobiety, powiedział do Szymona: Widzisz tę kobietę? Gdy wszedłem do twego domu, nie podałeś Mi wody do nóg, a ona łzami obmyła Mi nogi i własnymi włosami je otarła. Ty Mi nie dałeś pocałunku, a ona, gdy tylko wszedłem, nie przestała całować Mi stóp. Nie namaściłeś Mi głowy [nawet] oliwą, a ona wonnym olejkiem namaściła moje stopy. Dlatego mówię ci: Są jej darowane liczne grzechy, bo okazała wielką miłość. Komu zaś mniej jest darowane, to znaczy, że zdobył się na mniejszą miłość. Do kobiety zaś powiedział: Odpuszczają ci się grzechy twoje. A ci, co siedzieli razem przy stole, poczęli mówić między sobą: Kimże On jest, że nawet grzechy odpuszcza? Tymczasem On powiedział do kobiety: Zbawiła cię wiara twoja, idź w pokoju.

Biblia Warszawsko-Praska, Łk 7,36-50

"czas to miłość" | "time is love"
kard. Stefan Wyszyński

 • Historyczna wizyta papieża Franciszka na Litwie w dniach 22-25 września 2018 roku. W 25. rocznicę pielgrzymki św. Jana Pawła II.
  Hasła pielgrzymki papieskiej
  na Litwie: Jezus Chrystus – nasza nadzieja
  na Łotwie: Okaż, że jesteś matką
  w Estonii: Obudź moje serce.
  więcej »
 • Wieczna Pamięć i Chwała Poległym. 74 rocznica Powstania Warszawskiego.
  więcej »
 • 5 lat strony www Fundacji Christiani
  W uroczystość Bożego Ciała w 2013 roku rozpoczęliśmy publikowanie strony www Fundacji Christiani. Dziękuję kolegom którzy poświęcają codziennie uwagę i czas aby ta strona była żywym świadectwem naszej wiary w Chrystusa. więcej »
Christiani
Historyczna wizyta papieża Franciszka na Litwie w dniach 22-25 września 2018 roku. W 25. rocznicę pielgrzymki św. Jana Pawła II.

2018-09-09, KL

Hasła pielgrzymki papieskiej
na Litwie: Jezus Chrystus – nasza nadzieja
na Łotwie: Okaż, że jesteś matką
w Estonii: Obudź moje serce.
Wizyta papieża Franciszka na Litwie to epokowy moment w historii tego kraju, ważny w drodze do wzmocnienia wiary, nadziei oraz podstaw demokracji w społeczeństwie – napisali w otwartym liście biskupi litewscy. „Z radością w sercu oczekujemy na papieża Franciszka i przygotowujemy się na jego przyjazd. Podczas wizyty „głowa Kościoła katolickiego zamierza spotkać się nie tylko z osobami wierzącymi, ale też ze wszystkimi ludźmi dobrej woli, dla których ważne są ludzkie wartości, ochrona praw człowieka i pomoc najbardziej potrzebującym”. Biskupi wskazują, że „ten historyczny moment dla Litwy jest przede wszystkim darem Bożym”. Podkreślają, że „słowa, które skieruje do nas wszystkich następca św. Piotra, na długie lata staną się kierunkowskazem na drodze umacniania naszej wiary”. „Wizyta papieża jest dla nas okazją do odczucia wspólnoty” napisali biskupi apelując o aktywny udział w spotkaniach z papieżem, zachęcając „do przeżycia wzruszających doświadczeń, przypominających te sprzed 25 laty, gdy Litwę odwiedził papież św. Jan Paweł II”. Pielgrzymka papieża Franciszka na Litwę, Łotwę i do Estonii 22-25 września odbędzie się z okazji stulecia niepodległości trzech bałtyckich republik i w 25. rocznicę podróży św. Jana Pawła II. więcej »

Polska
„Cracovia-Vilna. Pons Misericordiae Dei” będzie się modlić z papieżem Franciszkiem w Kownie. Pielgrzymujemy w dwóch intencjach: aby ustały prześladowania chrześcijan i o wynieśienie na ołtarze Męczenników z Odishy

2018-09-09, KL

Kościół w Europie Środkowo-Wschodniej we wrześniu 2018 roku będzie przeywał szczególny czas łaski. Wizyta papieża Franciszka na Litwie, Łotwie i w Estonii to wspaniała okazja do wzmocnienia naszej wspólnoty wiary. Chrześcijanie w Polsce pragną także włączyć się we wspólną modlitwę i w to wyjątkowe pielgrzymowanie. Uczestnicy inicjatywy „Cracovia-Vilna. Pons Misericordiae Dei” będą pielgrzymować do Kowna, aby modlić się wraz z Kościołem na Litwie za chrześcijan prześladowanych za wiarę w XXI wieku oraz o wyniesienie na ołtarze Męczenników z Odishy (Indie). Inicjatywa „Cracovia-Vilna. Pons Misericordiae Dei” - Kraków-Wilno Most Miłosierdzia Bożego, została ogłoszona 22 kwietnia 2017, w wigilię Święta Bożego Miłosierdzia, w Wilnie i w Krakowie. Podjęliśmy zobowiązanie do polsko-litewskiego współdziałania na rzecz pielęgnowania dziedzictwa kultu Bożego Miłosierdzia oraz tworzenia i promocji chrześcijańskiej kultury solidarności Patronem naszego przedsięwzięcia jest św. Jan Paweł II. więcej »

Orisa (Odisha) Indie

PL

30 sierpnia 2018 Dzień Męczenników z Kandhamal. 2008-2018 Miłość i przebaczenie dla przesiąkniętej krwią męczenników ziemi Kandhamal.

2018-08-21, KL

2008-2018 mija 10. lat od tych strasznych dni kiedy w rejonie Kandhamal hinduiści dokonali największych w historii Indi pogromów chrześcijan. Zginęło pond stu naszych braci. Winni tych straszliwych zbrodni dokonanych z zimną krwią do dziś nie zostali odszukani i ukarani. Rozpłynęli się we mgle. Choć mówi się że byli to po prostu sąsiedzi z wiosek w których mieszkali chrześcijanie. 30 sierpnia 2018 30 sierpnia 2018 w Dniu Męczenników z Kandhamal łączymy się w modlitwie za chrześcijan w Indiach, którzy każdego dnia są poniżani i prześladowani powodu wiary w Chrystusa. Miłość i przebaczenie dla przesiąkniętej krwią męczenników ziemi Kandhamal. więcej »

EN

Credo in unum sanctam catholicam et apostolicam ecclesiam
Message and appeal on the Odisha Martyrs’ Day

2016-08-30, JW

A sign of brotherly love of the universal church – that is why Christians in Poland want to join the celebrations of the Odisha Martyrs’ Day observed on August 30 in India. więcej »

SYLWY

Katolicy Indii proszą o beatyfikację męczenników z Odishy

2018-08-30, KL

Katolicy Indii napisali list do papieża Franciszka, w którym proszą o szybką beatyfikację męczenników z Odishy. 30 sierpnia w całych Indiach obchodzony jest Dzień Męczenników z Odishy. więcej »

SZTUKA

135 lat temu zmarł w Paryżu Cyprian Kamil Norwid. Czekamy na pomnik Norwida w Warszawie.

2018-05-23, KL

23 maja 1883 roku w Domu św. Kazimierza na przedmieściu Ivry na peryferiach Paryża zmarł wielki polski poeta Cyprian Kamil Norwid. więcej »

KONTAKT

Wyślij wiadomość, jeśli masz ciekawą informację i chcesz się nią z nami podzielić...

Dalej »