Credo in unum sanctam catholicam et apostolicam ecclesiam
Wierzę w jeden świety,powszechny i apostolski Kościół.

wyznanie wiary

Niedziela, 22 lipca 2018 r.

Albina, Benona, Bolesławy, Cyryla, Józefa, Leny, Letycji, Magdy, Magdaleny, Marii, Mileny, Nicefora, Platona, Teofila Czytania z Pisma Świętego: Jr 23, 1-6; Ps 23 (22), 1b-3a. 3b-4. 5. 6; Ef 2, 13-18; Mk 6, 30-34 Apostołowie zaś znów zebrali się u Jezusa i opowiedzieli Mu o wszystkim, czego dokonali i czego nauczali. A On rzekł do nich: Odejdźcie sami na osobność i odpocznijcie trochę. Było tam bowiem wielu przychodzących i odchodzących, tak że nie mieli nawet czasu, by się posilić. Wstąpiwszy tedy do łodzi udali się sami na osobność. Lecz zauważono ich, gdy odpływali. I rozpoznało [ich] wielu. Ściągnęli tedy pieszo ze wszystkich miast, a niektórzy nawet ich uprzedzili. A Jezus, wysiadłszy, ujrzał tłum wielki. I ulitował się nad nimi, bo byli jakby owce nie mające pasterza. I począł im głosić liczne nauki.

Biblia Warszawsko-Praska, Mk 6,30-34

Kościół Katolicki w Indiach przygotował na Boże Narodzenie 2016 niezwykłe, odważne świadectwo żywej wiary.

Ogłoszony w tych dniach przez Konferencję Episkopatu Indii dokument jakim jest "Polityka na rzecz upodmitowienia dalitów należących do Koscioła Katolockieho w Indiach" to świadectwo odważnego umiłowania Chrystusa w najbiedniejszych. Dokument ten ogłoszony przez Kosciół w kraju Meczenników z Odishy", gdzie wciąż trwaja prześladowania chrześciajn jest świadectwem żywej wiary.Biskupi Indii ogłaszając nową politykę pragna przyczynić sie do "zniesienia praktyki niedotykalności i dyskryminacji kastowej na wszystkich poziomach, do poprawy warunków życia dalitów" a szczególnie chcą wspierać dalitom którzy są chrzescijanami w uzyskaniu przez nich ochrony konstytucyjnej i sprawiedliwości ze strony państwa”.
Dla nas chrześcijan w Europie to świadectwo wiary braci z Indii żyjących w ciągłym zagrożeniu i poniżeniu to odpowiedź na frustracje i inteletkualne rozterki. Niech nas zachęci do twórczej aktywności w działaniu na rzecz pokrzywdzonych i zmarginalizowanych. Chrześcijanie w Indiach powinni dostać wsparcie z Europy w swoich dążeniach  do szerzenia  dobra i miłości do człowieka. 

KONTAKT

Wyślij wiadomość, jeśli masz ciekawą informację i chcesz się nią z nami podzielić...

Dalej »